![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11754309
*
nr 1175 4309
Spegel
49x39 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2018
kl 20:00:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/4 22:12:29
1
Vinnande bud
16/4 18:36:45
2
300 kr
16/4 18:36:45
1
350 kr (Budbetjänt)
16/4 18:36:56
2
400 kr
16/4 18:36:56
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1175 4309
Spegel
49x39 cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/4 22:12:29 | 1 | Vinnande bud |
16/4 18:36:45 | 2 | 300 kr |
16/4 18:36:45 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
16/4 18:36:56 | 2 | 400 kr |
16/4 18:36:56 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15